MALÁ MOŘSKÁ VÍLA

Délka představení: 50 minut

Předloha: Hans Christian Andersen
Autor: LOKVAR
Režie: Michaela Homolová
Výprava: Barbora Jakůbková
Hudba: Milan Potoček
Hrají: Markéta Pellarová Mráziková a Peter Varga

Pro děti od 4 let 

Prostorové podmínky:
šířka: min. 4 m.
hloubka: min 4 m.
výška: min. 2.4 m.
přístup k elektřině
nutné šero, zatemnění

Premiéra: 20. 9. 2013 v Divadle v Dlouhé
D
o opuštěné kavárny přichází mladá žena. Pro číšníka, který nemá žádné jiné hosty, je to vítané zpestření nudného dne.
Mladou ženu poněkud ruší jeho přehnaná péče, protože přišla s úmyslem číst si. Ale nakonec se situace vyvine tak, že čtou společně pohádku o Malé mořské víle známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, kterou oba dobře znají a rádi se k ní vrací i jako dospělí.
Malá mořská víla žije v nádherném podmořském království společně se svou sestrou a laskavým ale přísným otcem. Na rozdíl od své starší sestry nesmírně touží poznat svět lidí a stát se jeho součástí. Připadá ji, že na zemi mezi lidmi je všechno mnohem krásnější a zajímavější, než u ní doma. V den jejich patnáctých narozenin se poprvé smí vynořit nad hladinu a podívat se, co je nad ní. Uvidí krásnou loď, na které se plaví mladý princ. Víle se okamžitě zalíbí a když pak se strhne obrovská bouře a princ se málem utopí, zachrání ho a vynese na břeh. Po chvíli se princ probere a první koho uvidí je neznámá mladá dívka, kterou mylně považuje za svou zachránkyni. Malá mořská víla vyhledá mořskou čarodějnici, která ji zbaví rybího ocasu a přičaruje ji lidské nohy. Cena za toto kouzlo je však nesmírně vysoká – víla jí musí dát svůj hlas. Povede se víle získat princovu lásku a tím nesmrtelnou duši?
Pohádkový příběh o touze, lásce a obětavosti předvádějí číšník a mladá žena společně hrou s loutkami. Jevištěm se stává celé prostředí kavárny, ale především velké akvárium, kde se odehrávají magické podmořské scény. Během hry dochází ke sblížení číšníka a mladé ženy, které je tak trochu groteskní paralelou vztahu malé mořské víly a prince.

LokVaru se podařil prostřednictvím jejich nezaměnitelné hravé a laskavé poetiky takový milý malý zázrak – pohádkový příběh, který mě doposud pokaždé roztesknil, podali tak, že duši mou diváckou pohladil.

Helena Grégrová, i-divadlo.cz
Divadelní spolek LOKVAR
produkce@lokvar.cz
+420 723 206 713

   

JSME I ZDE
Platforma pro správu souhlasů od Real Cookie Banneru